Sol Menüler
Aktivasyon Üye Ol Üye Giriş Kursiyer Giriş Online Giriş Yönetici Giriş Sorubank Kadromuz Yukarı Çıkİyi bir İş Görüşmesi İçin Mülakat Teknikleri


Araştırmalara göre yetenekli ve birçok niteliğe sahip adayların sadece zayıf hazırlıkları nedeniyle iş görüşmelerinden hedeflerine ulaşamadan ayrıldığı görülmektedir. Mülakat görüşmelerinde soruları yetersiz cevaplayan adayların bir adım geride kaldığı kesindir. Çoğu zaman insan kaynakları oldukça fazla kişi ile görüştüğü için adayların özgeçmişlerini kaliteli bir şekilde inceleyemezler. Bu nedenle özgeçmişinizden çok fazla beklenti ve umut içinde olmayın. Önemli olan iş görüşmesinde kendinizi ifade edebilmenizdir. Özgeçmiş sadece işe başvurmanızı ve görüşmeye çağrılmanızı sağlar. İşi almanız ise mülakatta göstereceğiniz başarıya bağlıdır. Mülakatta ki başarının sırrı da mülakat teknikleri eğitimindedir.

Uzaktan eğitim ile mülakat teknikleri eğitimi sonucunda başarılı olmanız durumunda e-sertifika alacaksınız ama asıl başarı iş görüşmesinde göstereceğiniz performans artışında olacaktır. Kendinden emin ve iş için gerekli niteliklere sahipseniz işe alınmanız daha büyük olasılıktır. Mülakat teknikleri eğitimi aldıysanız mülakata gitmeden önce neyle karşı karşıya olduğumuzu bildiğinizden kendinizi oldukça güvenli hissedeceksiniz. Görüşme sürecinin belirlenmesi, görüşme biçimlerinin farklılıkların tartışılması, davranış stratejileri, potansiyel mülakat soruları ve cevapları üzerine tartışmalar, son dakika sorularını yanıtlayan stratejiler, bir iş görüşmesine benzer sahte deneyimler mülakat teknikleri eğitimi uygulamalarıdır.

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Adayların iş görüşmesine hazırlıklı olmaları büyük bir ihtiyaçtır.  Birçok yetenekli ve deneyimli aday iş başvurusunda bulunduğu için, aralarından en iyi olanlar başarıya ulaşacaklardır. İş görüşmesinde sinirlere hakim olmak, heyecanınızı minimize edecek teknikleri uygulamak, görüşmede beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olmak ve iş görüşmesini doğru şekilde sonlandırmak önemlidir. Öncelikle bu görüşme sıradan bir görüşme değildir.  Bu nedenle gerekli mülakat teknikleri eğitimini alıp sözlü iletişim ve davranışlarla kurulan iletişim konusunda  kendinizi geliştirmek ve bunları uygulamak gerekir. Ne kadar çok uygulama yaparsanız bu da mülakat başarınızı artıracaktır. İyi iletişim kurma ve mülakatı doğru sonlandırma size beklenmedik fırsatlar da sunabilir. Bazen iş için yeterli niteliğe sahip olmayabilirsiniz ya da sizden daha iyi niteliklere sahip bir aday daha bulunabilir. Ancak iş görüşmesinde bırakacağınız olum imaj sayesinde başka bir pozisyon için teklif alabilir hatta bazen kendi firmaları dışında bir firmaya yönlendirilebilirsiniz.


K@riyer - Chat
Mesaj gönderebilmek için lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz.