Sol Menüler
Aktivasyon Üye Ol Üye Giriş Kursiyer Giriş Online Giriş Yönetici Giriş Sorubank Kadromuz Yukarı ÇıkM.E.B SERTİFİKASYONUNA MEDYADAN YOĞUN İLGİ


 M.E.B  SERTİFİKASYONUNA MEDYADAN YOĞUN İLGİ

Kariyer Uzaktan Eğitim Kursu tarafından düzenlenen kalifiye işgücü eğitim programlarını tamamlayan kursiyerlerin Milli Eğitim onaylı sertifikasyon sınavları Çerkezköy’de gerçekleşti.

Bilgisayar İşletmeni, Bilgisayarlı Muhasebe, Eğiticinin Eğitimi, İnsan kaynakları kurslarına ilişkin 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları mevzuatı çerçevesinde gerçekleşen çoktan tek seçmeli teorik sınavını geçen kursiyerlerin dijital becerileri ise uygulama sınavı ile ölçümlendi.

Eğitim programı boyunca güncel dijital beceriler ile donanan kursiyerler, özellikle insan kaynakları ve muhasebe eğitimleri çerçevesinde yasal mevzuat şartlarının yanı sıra işletmelerde uygulanan proses tabanlı süreç yönetimine uygun formasyona tabi kılındı.

TRAKYA KÜRESEL ÖLÇEKTE REKABETE HAZIR

Kariyer Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Doç Dr Ali İhsan Özeroğlu, sertifikasyon süreci ile ilgili yaptığı açıklamada; kurum olarak kursiyerlere rutin müfredat dışında uluslararası İLO sözleşmeleri ISO standartları ve çalışma hayatını düzenleyen 4857 sayılı İş kanunu, Tekdüzen Hesap Planı , bordrolama, özlük yönetimi ve Yargıtay İçtihatları hakkında kapsayıcı bilgiler sunduklarını 4 ay süren bu kalifiye eğitimler sonucunda yapılan Milli Eğitim onaylı e devlet sertifikasyon programıyla kursiyerler, herhangi bir deneyime ayrıca ihtiyaç duymaksızın hayalindeki işe daha çabuk ulaşabileceklerini ifade etti.

BÖLGEMİZDEKİ NİTELİKLİ İŞGÜCÜ AÇIĞI GİTTİKÇE BÜYÜYOR

Trakya’nın uzun soluklu sürdürülebilir bir ekonomik büyüme trendini yakaladığını kaydeden Kariyer Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz Yıldız, “Sadece Tekirdağ’da 14 Organize Sanayi Bölgesi yer almaktadır. Bölgemizin küresel şartlarda rekabet edebilmesi için temel şart, bölgenin nitelikli bir insan kaynağı portföyüne sahip olmasıdır. İnsan kaynağını, nitelikli bir işgücüne dönüştürerek, işgücü piyasasında yer almalarını sağlamanın zorunluluğu, bu bağlamda mesleki eğitimin önemini daha belirgin bir şekilde ön plana çıkarmıştır. Dolayısıyla Trakya’nın küresel ölçekte rekabet edebilmesi için ihtiyaç duyulan insan kaynağı açısından mesleki ve teknik eğitimin oynadığı/oynayacağı rol çok önemlidir. Biz Kariyer ailesi olarak çeyrek asırdır tek bir şeye odaklandık o odak ise kalifiye işgücüne yönelik eğitimler ve bu kapsamda ki e- devlet onaylı sertifikasyonları ve bu sertifikaların Avrupa’daki geçerliliğine yönelik Europass Sertifika ekleridir.” dedi.

KARİYER EĞİTİMLERİ TÜRKİYE’NİN HER BÖLGESİNDE TERCİH NEDENİ

Yıldız, ayrıca sanayi Kenti Çerkezköy’de 2000 yılında kurulan ve Organize Sanayi Bölgelerindeki işletmelerin ihtiyaç duyduğu mesleki eğitimlere yönelen Kariyer Eğitim Merkezi, bu sanayi üssünden edindiği tecrübelerini deneyimleyerek, uzaktan eğitim yolu ile Türkiye’nin diğer bölgelerine de aktarmaktadır. Bu kapsamda oluşturulan online içerikler sayesinde senkron ya da a senkron organize edilen eğitimlerle sadece Trakya’daki kursiyerlerimiz değil iş dünyasına kapı aralamaya çalışan yüzlerce genç bireyin tercih edebileceği bir platforma kavuştuğunu kaydetti.

GELECEĞE DAHA UMUTLA BAKIYORLAR

Sertifikasyonunu elde eden kursiyerler geleceğe daha umutla bakıyor. Kariyer Eğitim Merkezi Kursiyerleri sınav sonrası kurumda uygulanan Kalite prosedürleri çerçevesinde Yönetim Gözden Geçirmede toplantılarında değerlendirilmek üzere memnuniyet anketine de ayrıca tabi tutuluyorlar.

Eğitim içerik ve sertifika değerleme sürecinde kurum hakkında kursiyer görüşleri ise şöyle yansıdı:

Bilgisayarlı Muhasebe kursiyeri Sinem Ceylan: Özellikle Tek düzen hesap planına göre organize edilen eğitim programı sayesinde muhasebe kodlarını öğrendim ve bunu diğer tüm ticari yazılımlarda nasıl kullanılması gerektiğine yönelik anlamlı bir farkındalığa sahip oldum” dedi.

Kursiyer Fatma Elif Kokar: İş dünyasında patron işe aldığı kişiden çok şey bekliyor. örneğin ön muhasebeci den ayrıca bordrolama istiyor ya da Logo Mikro gibi ticari yazılımın kurulumunu da o kişiden bekliyor. Yani artık hem ön muhasebeci hem de dijital becerileri yüksek bilişim uzmanı hem de İnsan kaynakları Özlük yöneticisi olmasını istiyor. Kariyer sayesinde biz tüm bu süreçleri plantasyonu ile birlikte öğrendik. İş mülakatlarında artık süreci ben yönetiyorum. Çünkü aldığım eğitim sayesinde güçlü yanlarımın artık farkındayım ve bu yönlerime odaklanıyorum.

Nevranur Köseoğlu: Satınalma faturasını muhasebeleştirirken izlenecek süreçleri hatırlamakta zorlanıyordum. Tekniğini öğrendikten sonra artık kendi envanterimi ve ilgili raporlamaları rahatlıkla oluşturabiliyorum Kariyer Eğitim Merkezi’nin tüm uzman eğiticilerine minnettarım.

Ertuğrul Umutlu: Özellikle 103 verilen çek ve ödeme emirleri hesabını işlemekte zorlanıyordum bunun bir düzenleyici hesap olduğunu uygulayarak öğrenmiş oldum Teşekkürler Kariyer.

Şeyma Karagöz: Halihazırda çalıştığım işyerinde kariyerimi programlamak için bu eğitime katıldım. İş yaşamımda bana çok değer kattı tüm hocalarıma teşekkür ediyorum.

Büşra Çavdar: İnsan Kaynakları Yöneticisinin edinmesi gereken tüm pratikleri öğrenmiş oldum. Özellikle 360 derece bireysel performans Yönetimini daha rahat uygulayabileceğim için mutluyum.

Fatma Bulut: Uzunca bir süredir işletmelerde değişik yönetim departmanlarında görev aldım. Hem İk Hem de muhasebe bilgilerimi güncellemiş oldum. İLO sözleşmeleri ve Yargıtay İçtihatları eşliğinde 4857 sayılı İş Kanunu’nun ilgili maddelerini analiz etmek çok heyecan vericiydi.

29.05.2024 17:11:47

 
Toplam  19 Sayfada;  19  adet Kayıt Bulunmaktadır.

K@riyer - Chat
Mesaj gönderebilmek için lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz.